Gelresule Foruma Hosgeldiniz... www.gelresule.turkproforum.com
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gelresule Foruma Hosgeldiniz... www.gelresule.turkproforum.com

Mutlu Olmanin Tilavet Yolu

AnasayfaKapı*AramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap
Forum sayfamiza Moderator olmak isteyenler adminle iletisim gecsinler gelresule@hotmail.com dan bize kisa mesajlar yollayabilirsiniz tesekkurler saygilarimla gelresule @dmin
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» cok guzel anlamli soz anlayana
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimeÇarş. Eyl. 04, 2013 11:27 am tarafından Admin Gelresule

» ol der ve olur
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimePtsi Mayıs 27, 2013 5:04 am tarafından Admin Gelresule

» Zahmet Buyurdunuz Ya Resulullah
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimeCuma Ocak 04, 2013 9:51 am tarafından Admin Gelresule

» Yoldan Güzel Geçmek
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimeCuma Ocak 04, 2013 9:50 am tarafından Admin Gelresule

» Selamün Aleyküm
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimeÇarş. Eyl. 26, 2012 5:13 am tarafından Admin Gelresule

» Abdullah Bin Mes'ûd (Lutfen sonuna Kadar okuyunuz)
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimePaz Eyl. 02, 2012 1:37 am tarafından Admin Gelresule

» Turk AntiVirus Programi
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimePerş. Ağus. 23, 2012 10:41 am tarafından fenhas

» Ramazan bayraminiz Mubarek olsun
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimePerş. Ağus. 23, 2012 10:39 am tarafından fenhas

» Vücudunda tüy yerine tırnak çıkıyor!
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimePerş. Ağus. 23, 2012 10:38 am tarafından fenhas

» Camiler (siir)
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimeSalı Ağus. 21, 2012 7:13 am tarafından Admin Gelresule

» Uhud (siir)
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimeSalı Ağus. 21, 2012 7:11 am tarafından Admin Gelresule

» Adalet Ve Tevazu
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimeCuma Ağus. 17, 2012 11:26 pm tarafından Admin Gelresule

» Hz. Adem İle Havva
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimeCuma Ağus. 17, 2012 11:22 pm tarafından Admin Gelresule

» Kabil Ile Habil
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimeCuma Ağus. 17, 2012 10:55 pm tarafından fenhas

»  Hz Nuh as Gemisi
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimeCuma Ağus. 17, 2012 10:55 pm tarafından fenhas

»  Ağızdaki Taşın Hikmeti
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimeCuma Ağus. 17, 2012 10:54 pm tarafından fenhas

»  Ahsen-ül Kasas
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimeCuma Ağus. 17, 2012 10:53 pm tarafından fenhas

En iyi yollayıcılar
Admin Gelresule
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri I_vote_lcapBüyüklenmek ilgili  Hadisleri I_voting_barBüyüklenmek ilgili  Hadisleri I_vote_rcap 
fenhas
Büyüklenmek ilgili  Hadisleri I_vote_lcapBüyüklenmek ilgili  Hadisleri I_voting_barBüyüklenmek ilgili  Hadisleri I_vote_rcap 
mustafa.bykara
ADISAKLI
Terlan
dalga fm
Kurtar_Yarab
Yusufcan_Putkiran
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
web siteleri 
Sohbet Alani

Büyüklenmek ilgili Hadisleri

2 posters
YazarMesaj
Admin Gelresule
Admin
Admin Gelresule

Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Empty
MesajKonu: Büyüklenmek ilgili Hadisleri   Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimePerş. Ağus. 09, 2012 12:23 am

Peygamberimiz (SAS) buyuruyor ki:

«Kiyamet Günü iki isitir kulagi, iki görür gözü ve konusur dili olan bir boyun cehennemden disariya uzanir ve «su üç kimseyi yakalamakla görevliyim:

1 — Inatçi zorbalar,

2 — Allah (CC)\'a ortak kosanlar (müsrikler)

3 — Resim ve put yapanlar»

Peygamber\'imîz (SAS) buyuruyor ki:

«Pintiler, zorbalar ve kötü huylular cennete giremezler »

Peygamber\'imiz (SAS) buyuruyor ki:

«— Cennet ile cehennem birbirleri ile üstünlük iddiasina giristiler Cehennem «kendini begenmisler ve zorbalar beni tercih etti» dedi Cennet de «bana sadece zayiflar, düskünler ve zavallilar girer» dedi

Bunun üzerine Allah (CC) cennete dedi ki, «sen benim rahmetimsin, diledigim kullarima senin vasitan ile merhamet ederim» Cehenneme de dedi ki, «sen de benim azabinsin, diledigime senin araciligin ile azap çektiririm Her ikiniz de dolarsiniz»

Peygamberimiz (SAS) buyuruyor ki:

«— Ulu Cebbâr\'i (Allah (CC)\'i) unutarak zorbaliga girisen ve saldirganligi huy edinen kul, ne fena bir kuldur!

Ulu Büyügü (Allah (CC)\'i) unutarak zorbaliga girisen ve büyüklük taslayan kul, ne fena bir kuldur!

Kabîrleri ve bedenlerin çürüyecegini unutan, bilmezlikten gelen ve hesaba katmayan kul, ne fena bir kuldur!

Hayatinin baslangicini ve akibetini düsünmeyerek küstahlasan, azginlasan kul, ne fena bir kuldur!»

Sabit\'ten rivayet edildigine göre söyle demistir: «Duyduk ki Peygamber (SAV)\'imize biri hakkinda «ya Rasûlallah, falan adam amma da kibirli!» dediler

Peygamber (SAV)´imiz de: «bu kibrin sonu ölüm olmayacak mi?, diye buyurmustur

Abdullah ibni Amr (RA) der ki «Peygamber (SAV)\'imiz söyle buyuruyor:

\"Hz Nûh (AS) ölmek üzere iken iki ogulunu yanina cegirarak onlara dedi ki:

\"Size iki seyi emrediyor ve iki seyi yasakliyorum Size Allah (CC)\'a ortak kosmayi ve kendinizi büyük görmeyi yasakliyorum

Size emrettigim iki seye gelince önce \"lâ ilâhe illellah\" (Allah (CC)\'dan baska ilâh yoktur) demeyi emrediyorum Çünki yerler, gökler ve yerler ile göklerdeki her sey terazinin bir kefesine, \"lâ ilâhe illallah\" cümlesi de öbür kefesine konsa \"lâ ilâhe illallah\" cümlesinin bulundugu kefe agir basar

Yine gökler, yerler ve gökler ile yerlerde bulunan her sey bir çember olsa ve bu çembere \"lâ ilâhe illallah\" cümlesi yüklense çember parçalanir

Size emrettigim ikinci sey: \"Sübhanellahi velhamdü lillâhi\" (Allah (CC)\'i noksan sifatlardan tenzih eder ve O\'na hamdederim) demenizdir:

Cünki bu iki cümle canli - cansiz bütün varliklann duasidir Bu iki cümle sayesinde butun canlilar riziklanmaktadir\"

Hz Isâ (AS) der ki:

«Allah (CC)\'in kendisine kitabini ögrettigi ve zorba olarak ölmeyen kimseye müjdeler olsun!»

«— Cehennemlikler, bütün kötü huylular, caka satanlar, kendini büyük görenler», hep mal biriktirme pesinde kosanlar ve pintilerdir Buna karsilik cennetlikler de alcak gönüllüler ve az mali olanlardir»

\"Tarafimizdan en cok sevilenleriniz ve ahîrette bize en yakin olacak olanlariniz, en iyi huylularinizdir Buna karsilik nefretimize en layik olanlariniz ve âhirette bizden en uzak kalacak olanlanniz da bütün gevezeler, alaycilar ve kendini begenmislerdir\"

«— Kendini büyük görenler, Kiyamet Günü» zerreler seklinde adamlar halinde mahsere gelirler Kalabaligin ayaklari altinda çignenirler, öyiesine cüce kalirlar ki, her sey onlardan yüksek kalir Sonra da cehennemin, adi «Bules» olan bir mahzenine atilirlar, orada atesin közü içinde kalirlar, içecekleri cehennemliklerin vücudundan buharlasan bir bulasik sivisidir»

Ebu Hureyre\'nin (RA) rivayet ettigine göre Peygamberimiz (SAS) buyuruyor ki:

\"Zorbalar ve kendini begenmisler Kiyamet Günü Allah (CC) nazarinda hor görüldükleri için herkesin ayaklan altinda çignenecek tanecik iriliginde Mahser toplantisina gelirler\"

Muhammed ibni Vasi (RA) der ki; «Bilâl Ibni Ebû Bürde\'yi ziyaret ederek ona dedim ki: Ya Biiâl, baban bana, dedenden naklederek söyledigine göre Peygcmber\'imiz (SAS)

\"Cehennemde adi «Heb heb» olan bir vadi var Allah (CC) her zorbayi oraya yerlestirmeye kesin kararlidir» buyurmus Ya Bilâl! Sakin o vadinin sakinlerinden olma\"

\"Cehennemde içine bütün kendini büyük görenlerin doldurularak kapinin yüzlerine kapatilacagi ayri bir kösk vardir\"

«— Allah (CC)\'im! Kendini büyük görenlerin cakasindan sana siginirim Su üc sey ile ilgisiz olarak ruhu bedeninden ayrilan kimse cennete girer:

1) Kendini büyük görmek 2) Borç 3} Dolandiricilik»

«— Büyüklük taslayarak elbisesini sürükteyen kulun, Allah (CC) yüzüne bakmaz»

\"Adamin biri abasinin içinde caka satiyordu, kendini begenmisti Bu yüzden Allah (CC) onu yerin altina geçirdi, simdi Kiyamet Gününe kadar orada debelenip duruyor\"

Zeyd Ibni Eslem (RA) der ki, «Bir gün Ibni Ömer\'in yanimda iken içeriye Abdullah Ibni Vakid girdi, üzerinde yeni bir elbise vardi Ibni Ömer\'in ona söyle dedigini duydum: «Yavrum! Elbiseni yerde sürükleme Çünki ben Peygamber (SAV)´imizin

«Büyüktük duygusu ile elbisesini yerlerde sürükleyenin, Allah (CC) yüzüne bakmaz» buyurdugunu duymustum

Rivayet edildigine göre bir gün Peygamber\'imiz (SAS) avucuna tükürerek öbür elinin parmagini tükürügü üzerine koyar ve söyle buyurur:

\"Allah (CC) buyuruyor ki «ey Ademoglu, sen mi benim ile boy ölçüseceksin? Ben seni böyle bir seyden (meniden) yaratarak seni gelistirdim, dolgunlastirdim da iki uyku hali (yokluk ve ölüm) arasinda yürüyebildin Simdi adimlarinin sesi yerden geliyor Mal biriktirdin, kimseye bir sey vermedin Fakat mühletin dolunca sadaka vereyim» dedin, sadaka verecek zamanlarda neredeydin?»

«— Ümmetim caka satarak salina salina yürüdügü ve Bizanslilari, iranlilari kendilerine hizmetçi tuttugu zaman Allah (CC) onlari birbirine düsürür»

«— Kendini büyük gören ve yürürken calim satanlar Allah (CC) ile karsi karsiya geldiklerinde O\'nu kendilerine karsi gazabli bulurlar»

(Kalplerin keşfi-İmam gazali)

https://gelresule.yetkin-forum.com
Terlan

Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Empty
MesajKonu: Geri: Büyüklenmek ilgili Hadisleri   Büyüklenmek ilgili  Hadisleri Icon_minitimeCuma Ağus. 10, 2012 5:13 am

Teşeküürlerr I love you

Büyüklenmek ilgili Hadisleri
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Siyer İle İlgili Soru ve Cevaplar
» Üstadın Kürtlerle İlgili sözleri
» Öfke ile İlgili Hadis-i Şerifler
» Oruç ve Ramazan Ayı ile İlgili Ayet ve Hadisler
» Esma-ul Husna Hangi Hallere İyi Geldikleri Ilgili Konular